OÜ LASTEKAUBAD on perefirmana tegelenud lastekaupade müügiga 2008. aastast. Mänguasjad on ettevõtte keskmes 2015. aastast, mil sai tasapisi alustatud interneti vahendusel puidust mänguasjade müügiga.

Olles 2008. aastast lasteaiaealise lapse emana eestvedajaks ka lastehoidudele, tuli igapäevaselt lastega töötades tõdeda, et siinses kaubandusvõrgus saadaolev mänguasjavalik ei rahuldanud meie soove. Olime võtnud eesmärgiks kasutada lastehoiu töös peamiselt puidust mänguasju, kuid neid tuli lasta meistritel valmistada või välismaalt tarnida. Kriteeriumiks oli see, et mänguasjad pidid laskma lapsel areneda ehk need ei tohtinud mängida lapse eest mängu ära, vaid võimaldama lapsel endal arendada loovat mängu. Välistatud said vilkuvad ja häält tegevad mänguasjad ehk "tuled ja viled".

Oma nägemuse elluviimine puidust mänguasjade osas osutus aga tol ajal väikese eralasteasutuse jaoks kulukaks ettevõtmiseks, mistõttu tekkis mõte võetud suuna hoidmiseks ise otse tootjatelt puidust mänguasju hankima hakata. Soov pakkuda neid ka peredele kodudesse ning teistelegi lasteasutustele kasvas koos vaimustusega imelistest, elutruudest leludest, mida parimatel Euroopa tootjatel meile pakkuda oli.

Aastate jooksul tegutsemise käigus oli saanud kinnitust mõistmine, millised peaksid olema mänguasjad, mis päriselt vastaksid samaaegselt laste, lapsevanemate ja ka lasteasutuste huvidele ning vajadustele – ohutud, atraktiivsed, õpetlikud, vastupidavad, lastesõbralikud nii omaduste kui ka funktsionaalsuse poolest ning mõistliku hinna ja kvaliteedi suhtega.

Oma panuse mänguasjade “testimisel” ja esmase tootevaliku koostamisel andsid lisaks perepojale ka lastehoiulapsed, kes igapäevases mänguhoos olid suurepäraseks indikaatoriks. Mänguasjade veebipood Trips-Traps-Trull alustas tegevust 2015. aasta novembris, eesmärgiga pakkuda lastele ja lapsevanemaile arendavaid, laste- ning loodussõbralikke puidust mänguasju ja õppemänge.

 

2017. aasta jaanuaris avasime mänguasjapoe Tartus Lõunakeskuses.

2017. aastal liitusime Astri.ee ostukeskusega.

2018. aasta novembrist kuni 2019. aasta detsembrini kauplesime Tartus ostukeskuses Kvartal.

2020. aastal avasime uue veebipoe tripstrapstrull.ee

 

Tänaseks on mänguasjapoe Trips-Traps-Trull tootevalik märkimisväärselt laienenud ja täieneb pidevalt. Valiku koostamisel toetume aastatepikkusele väikelastega töötamise kogemusele, psühholoogiaõpingute raames omandatud teadmistele, erialaspetsialistide nõuannetele ning klientide tagasisidele. Iga mänguasja puhul jälgime hoolega, et see vastaks meie seatud kriteeriumitele - on turvaline, haridusliku väärtusega, kestev ning hind on vastavuses kvaliteediga.

Meie jätkuv eesmärk on toetada laste arengut, pakkudes selleks harivaid mängu- ja õppevahendeid ning olla lapsevanematele hea teeninduse, huvitava ja kvaliteetse tootevalikuga turvaline ning usaldusväärne ostukoht.