Toodetest

Toetame laste igakülgset arengut ja iseseisvumist läbi mängu, pakkudes selleks puidust arendavaid mänguasju, loome – ja meisterdamiskomplekte ning harivaid õppevahendeid.
Meie koostööpartneriteks on tunnustatud mänguasjatootjad, kelle prioriteetideks on eelkõige toodete ohutus, vastupidavus, kvaliteet ning eetiline ja keskkonnahoidlik tootmisprotsess.
Tootevalikus on palju montessori-sõbralikke mänguasju. Need on lihtsad, tõetruud ja kaasahaaravad, annavad inspiratsiooni loovale mängule ning aitavad lapsel avastada maailma meelte kaudu.

Valdavalt on tootevalikus olevate mänguasjade valmistamisel kasutatud puitu või teisi naturaalseid materjale. Puit on tänu oma suurepärastele omadustele mänguasjadele parim materjal – taastuv, vastupidav ja lapse käele „soe”. Puit on looduslik materjal, mistõttu võivad tema omadused temperatuuri ja niiskuse mõjul muutuda, kuid enamiku puidust mänguasjadega võib siiski mängida ka välitingimustes, neid tuleb vaid kaitsta vihma ja suure niiskuse eest. Optimaalse vastupidavuse tagamiseks on tootjad puidust mänguasju töödelnud ohutute, mürgivabade vee baasil värvide, peitside või lakkidega.

Mänguasjad ja nende elemendid, mida ei saa puidust oma kuju või funktsionaalsuse tõttu valmistada, on tehtud mittelooduslikest, BPA-, lateksi- ja ftalaatidevabadest, sageli taaskasutatud ja taaskasutust võimaldavatest materjalidest.

Tooteid on põhjalikult testitud, need vastavad Euroopa Liidus kehtiva standardi EN 71 kõikidele direktiividele.

Toodete ohutust, kvaliteeti ja eetilisust kinnitavad toodetele ja tootjapartneritele omistatud sertifikaadid:

„TÜV Rheinland Certified” märgistatud tooted on Saksa asutuse TÜV poolt kontrollitud ja vastavad kõrgeimatele ohutusstandarditele. Tooted on lapsesõbralikud ja materjalid kahjutud.

FSC® (Forest Stewardship Council) märgistust kandvad tooted on pärit säästlikult ja vastutustundlikult majandatud metsadest, kus väärtustatakse võrdselt nii looduslikku keskkonda, kogukondi kui ka majanduslikku elujõulisust.

Programm ICTI Care Committed Brands PLUS esindab õiglasi ja ohutuid töötingimusi. Selle märgistusega toodete puhul on tagatud, et tootmisprotsessis ei ole kasutatud lapstööjõudu ning töölistele on tagatud õiglased ja seaduslikud töötingimused.

Tooted kannavad    märgistust, mis tähistab vastavust kõigile selle toote osas Euroopa Liidus kehtestatud nõuetele.

Mänguasjadele omistatud „spiel gut“ märgis tähistab vastavust kõrgeimatele standarditele nii kvaliteedi, ohutuse kui ka mänguväärtuse osas.